Mitsubishi Outlander 2017 - myšák reaguje na požadavky zákazníků | Autanet.cz

Mitsubishi Outlander 2017 - myšák reaguje na požadavky zákazníků

Omlazené Mitsubishi Outlander modelového roku 2017 poznáte podle žraločí ploutvičky na střeše. Hlavní změny se ovšem udály zejména uvnitř vozu, přičemž se jedná nejen o kosmetické retuše, některá vylepšení, ale také zcela nové bezpečnostní systémy a vychytávky usnadňující řidiči život.

Novinkou Outlanderu modelového roku 2017 je vyhřívání čelního skla a také volantu, přičemž přední sklo je rozmrazováno pomocí tenoučkých drátků jen v případě, pokud venkovní teplota spadne pod 5°C.


Omezení japonská automobilka přichystala i u volantu, kde vyhřívání funguje maximálně půlhodinu a jen v místě úchopu (všechny tyto omezení mají za úkol chránit baterii).

V Outlanderu již nechybí osvětlení prostoru nohou a středové opěrky. Nová je uzavíratelná schránka s prostorem pro nápoje či víčko palivové nádrže, na které si zákazníci stěžovali. Zlepšení doznalo odhlučnění a klimatizace dostala nové chladící médium. 

Ze středového panelu nadobro zmizela páka klasické ruční brzdy. Tu nahradilo tlačítko elektronické parkovací brzdy. Krok je to logický – kromě snadnějšího ovládání se nabízí možnost automatického zabrzdění a odbrzdění. Nová je grafika palubního počítače a změn doznalo i rozhraní multimediálního systému. Přesto použitý audiosystém značky Pioneer působí ve srovnání s nejnovějšími konkurety stále zastarale.

Mitsubishi Outlander dostalo novou bezpečnostní výbavu, která byla kromě jiného rozšířena o systém sledování mrtvého úhlu. Ten funguje při běžné jízdě, tak při předjíždění či couvání z parkovacího místa. Při běžné jízdě dvojice radarů umístěných v zadním nárazníku monitoruje oblast vedle vozu a těsně za vozem. Pokud řidič sepne směrová světla, radar začne sledovat přijíždějící auta až sedmdesát metrů za vozem a může tak včas upozornit na rychle přibližující se automobily (motocykly prý nemusejí radary vždy bezpečně rozeznat. A při couvání z parkovacího místa dokáží radary upozornit na přijíždějící vůz, což ovšem neplatí při šikmém stání, kdy stíní vedle zaparkovaná vozidla.

Vylepšení doznal systém varování před kolizí, který nově pozná i chodce. Systém používá laserový radar s kamerou, kterou Outlander zároveň využívá pro varování před opuštěním jízdního pruhu nebo automatického přepínání tlumených a dálkových světlometů. Japonské SUV se může pochlubit zajímavou funkcí „zmírnění nežádoucí akcelerace“.

Co je nového?

  • Elektrická parkovací brzda EPB
  • Automatické přidržení brzd BAH
  • Monitorování mrtvého úhlu BSW
  • Asistent změny jízdního pruhu LCA
  • Sledování dopravy za vozem při couvání RCTA
  • Systém předcházení kolizí FCM
  • Automatická dálková světla AHB
  • Ultrazvukový systém zmírnění nežádoucí akcelerace UMS
  • Monitorování okolí vozu tzv. ptačí pohled

Zájemci o bezpečnostní pomocníky však budou muset sáhnout výhradně po automatické převodovce. Automatické přepínání tlumených a dálkových světel, asistent pro jízdu v pruzích, automatické brzdění s detekcí chodců nebo zmírnění nežádoucí akcelerace jsou dodávány výhradně k samočinné převodovce. Převodovka CVT se nově umí chovat jako klasický automat a simuluje řazení.

V rámci faceliftu nedošlo ke změně nabídky pohonných jednotek. Outlander se i tak nadále spoléhá na benzínový dvoulitr MIVEC s výkonem 110 kW kombinovaný s pětistupňovým manuálem nebo převodovkou CVT. Diesely zastupuje čtyřválec 2.2 DI-D dostupný ve dvou výkonnostních verzích (110 nebo 132 kW), přičemž u obou verzí se můžete rozhodovat mezi manuální šestirychlostní převodovku nebo šestirychlostní klasický automat. Kromě benzínového dvoulitru s manuálem se všechny verze spoléhají na pohon všech kol.

Zájemci o bezpečnostní pomocníky však budou muset sáhnout výhradně po automatické převodovce. Automatické přepínání tlumených a dálkových světel, asistent pro jízdu v pruzích, automatické brzdění s detekcí chodců nebo zmírnění nežádoucí akcelerace jsou dodávány výhradně k samočinné převodovce.

Mitsubishi zkušenosti zákazníků pečlivě studuje a průběžně reaguje na jejich kritiku.


Nabídka vozidel na prodej

Zobrazit více vozidel

Fotogalerie

Petr Šikl

Mohlo by vás zajímat


Nejnovější články


Nejčtenější články měsíce

Top
Bateriová Škoda Elroq je tady. Víme o ní vše a známe pořizovací cenu i dojezd
Test: MG3 Hybrid+ jezdí jako elektromobil a nestojí ani půl milionu korun. Fabia má problém Test: Peugeot e-Rifter je praktický elektromobil s rychlým dobíjením a několika vychytávkami Hyundai představil speciální edici Tucsonu na oslavu 20. výročí Škoda Octavia je opět za dobrý peníz, základ Essence za 569.900 Kč

Tipy z autobazarů

Land Rover Range Rover Velar

Rok výroby 2019

849 000 Kč

Škoda Octavia

Rok výroby 2021

748 000 Kč

BMW X5

Rok výroby 2018

1 299 900 Kč

Audi A6

Rok výroby 2019

779 000 Kč